در حال بارگذاری ...
اخبار گردشگریزیویه و کرفتو شناسنامه تاریخی کردستان اند
انتشار : 15/آبان/1397

مدیر پایگاه ملی زیویه و کرفتو با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساماندهی محوطه های غار کرفتو و قلعه زیویه، گفت: مجموعه کرفتو و زیویه به عنوان دو مجموعه ارزشمند تاریخی در کردستان نیازمند نگاه ویژه مدیران استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، صابر وفایی در جریان بازدید سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی استان از اقدامات صورت گرفته شده در محوطه غار کرفتو و عملیات اجرایی محوطه قلعه باستانی زیویه، با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار داشت: عملیات ساماندهی   غار کرفتو در سال 96 به پایان رسید و در سال 1397 عملیات اجرایی و احداث پارکینگ، سرویس بهداشتی، کیوسک نگهبانی و اطلاع رسانی و همچنین تابلوهای معرفی این غار تاریخی به صورت دو زبانه به انجام رسید و در محل نصب  گردید.

وفایی با اشاره به اهمیت تپه باستانی زیویه نیز گفت: عملیات اجرایی و ساماندهی کامل تپه باستانی زیویه پس از فصل سرما شروع خواهد شد.

 وي بهترين راه براي حفاظت و نگهداري از ميراث فرهنگي گذشتگان را شناساندن آن به مردم و نوشتن در مورد آن عنوان کرد و گفت: بهترين راه براي حراست و نگهداري ميراث فرهنگي كردستان شناسايي آن و نوشتن اطلاعات و تاريخچه آثار تاريخي است كه مي تواند در حفظ و حراست از آن موثر واقع شود.

مدیرپایگاه ملی زیویه و کرفتو افزود: كرفتو يكي از مهمترين بناهاي تاريخي دستكند کشور است كه از نظر معماري بسيار مهم و حائز اهميت است و زيويه نيز يكي از قلعه هاي تاريخي و منحصر به فردي است كه داراي قدمتي مربوط به دوره هاي ماد و مانا مي باشد.

منبع:http://kurdistan.ichto.ir

دیدگاه ها ارسال دیدگاه
در حال حاضر هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.

آخرین دیدگاه و نظرات ارسالی کاربران

هیج موردی وجود ندارد